Aktivnosti

PLES PISANJA

Ples pisanja uzbudljiva je i inovativna metoda vježbanja pisanja. Kreirala ju je R. A. Oussoren, kako bi današnjoj djeci, koja toliko žude za kretanjem, ponudila nov, kreativan i zabavan način svladavanja grafomotoričkih vještina. Program se najprije izvodi pokretima cijelog tijela uz glazbu, a zatim se ti isti pokreti izražavaju na papiru. Uvježbavaju se oblici slova, kako bi se prsti predškolaca što bolje pripremili za tečno, ležerno, glatko pisanje bez muke, te kako bi se djetetu usadila želja za grafomotoričkim vještinama.
Crta se jednom i objema rukama, uz gledanje, a kasnije i s povezom na očima, čime se djetetu omogućuje potpuna sloboda kreativnog izražavanja.

Irena Vresk, prof. rehabilitator

SUDJELOVANJE U VOLONTERSKOJ AKCIJI 72 SATA BEZ KOMPROMISA

VEČER MATEMATIKE

Svrha projekta je popularizacija matematičke znanosti, razvijanje pozitivnog stava djece i roditelja prema matematici.

VEČER MATEMATIKE - arhiva