AKTUALNOSTI

21. svibnja 2020.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas kako je Hrvatski zavod za javno zdravstvo dana 20. svibnja 2020. godine donio nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi
Slijedom navedenoga, upućujemo vas kako na poveznici http://www.vrtic-vedridani.zagreb.hr/default.aspx?id=132 možete dobiti informacije o radu ovog vrtića od 25. svibnja do 05. lipnja 2020. godine.

NOVO!
VAŽNA OBAVIJEST ZA RODITELJE

Poštovani roditelji,

nastavno na prethodnu obavijest od 28. travnja 2020. godine objavljenu na mrežnim stanicama  DV „Vedri dani“ , a uzimajući u obzir Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu koje je donio Hrvatski zavod za javno zdravstvo dana 29. travnja 2020. godine, naglašavamo važnost organiziranja rada ovog vrtića u skladu s navedenim Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja  u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo donesene 29. 04. 2020.

Vezano uz to, a s obzirom na to kako je anketa o dolasku djece u vrtić od 11. svibnja 2020. provedena prije donošenja navedenih Uputa, ljubazno Vas molimo da sada, kada raspolažete konkretnim  i najnovijim informacijama koje se nalaze u Uputama, još jednom razmislite o dolasku Vašeg djeteta/ce  u ovaj vrtić od 11. svibnja 2020. godine te nas o tome ponovno obavijestite (iako ste možda to već učinili prije) i to:

najkasnije do utorka 5. svibnja 2020. godine do 12:00 sati, a kako bismo se što bolje organizirali i pripremili za rad.

Također napominjemo kako ste prije uključivanja djeteta u ustanovu dužni potpisati IZJAVU  i istu predati odgojitelju pri prvom dolasku, počevši od 11.05.2020.
Izjavu možete preuzeti ovdje.

Zahvaljujem na razumijevanju  i srdačno Vas pozdravljam.

Ravnatelj:
Damir Kučan

• Obavijest o radu vrtića (23. ožujka 2020.)

Poštovani roditelji,

u skladu sa Zaključkom gradonačelnika Grada Zagreba, KLASA: 601-01/20-01/27, URBROJ: 251-03-02-20-2 od 13. ožujka 2020. godine i Smjernicama za postupanje, a vezano uz aktualnu situaciju širenja COVID-19 virusa, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine Dječji vrtić ,,Vedri daniˮ obustavlja redoviti rad.

Međutim, Dječji vrtić ,,Vedri daniˮ osigurati će brigu, njegu, skrb i prehranu djece čiji roditelji nemaju mogućnost osigurati njihovo čuvanje, nadzor i ostanak kod kuće, a od utorka 17. ožujka 2020. godine navedeno se osigurava isključivo u centralnom objektu, na adresi Makančeva 11a, Zagreb. Potaknuti najnovijim događajima, pridržavajući se mjera Stožera civilne zaštite RH, a uz činjenicu da do daljnjega nemamo prisutne djece, molimo Vas da u periodu od 23.3.2020. do daljnjega najavite potrebu dovođenja djeteta 24 sata unaprijed, na e-mail vrtića: vrtic.vedridani@zagreb.hr ili na mobitel broj : 091 233 10 23 kako bi organizirali rad i potreban broj radnika.

S tim u vezi napominjemo kako ćete o promjenama u organizaciji rada biti pravodobno obaviješteni putem mrežnih stranica i oglasnih ploča ovog vrtića.

Također, u skladu s preporukama za komunikaciju, kada je to moguće, do daljnjega sva komunikacija između vrtića i građana odvijati će se online (putem službene elektroničke pošte) ili putem pošte i/ili telefona.

S poštovanjem,

Ravnatelj: